PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34235}

Sekretarka

Secretary
6,4 32 380
ocen
6,4 10 1 32380
5,8 5
ocen krytyków
Sekretarka
powrót do forum filmu Sekretarka

Niewiele jest filmów które przykuwają uwagę od pierwszego kadru. A Sekretarka elektryzuje właśnie od pierwszej sceny. Przynajmniej tak było ze mną. I to wrażenie "nie puszcza" do końca. Pomyśleć że dotąd (za sprawą jej roli w Mrocznym Rycerzu, bardzo mi nie pasowała w roli Jane ), nie cierpiałam oglądać Maggie na ekranie.
Film ma w sobie magię. I albo się ją kupi i ona Cię pochłonie, albo ją odrzucisz. Jak wszystko. Mnie kupili dranie^^.

PS. Ale spójrzcie na tą James cwaniarę^^. Skleciła Sekretarkę i Zmierzch w jedno, (wpierw diabelnie upraszczając temat coby do każdego dotarło albo lepiej po prostu nie umiała), za bohatera zrobiła miks (również uproszczony do bólu) psyche Greya i osobowość Edzia Świecącego Wampa plus ociekanie powierzchowną zajebistością typu kasa klata plus helikopter i voila! Mamy Pińdziesiont Buziek Prawie Greya. Trzaskać mamonę ile wlezie^^.

ocenił(a) film na 9
WhiteDemon

ZGADZAM SIĘ W 100%. Jestem niewiarygodnie zdziwiona, że ktoś podziela moją opinię na ten temat. Pięćdziesiąt twarzy Greya to czysta replika tego (że się tak wyrażę) arcydzieła. Oboje są wielobarwnymi postaciami w przeciwieństwie do postaci pani James, które biją po oczach uproszczeniem i tandetą.

ocenił(a) film na 8
WhiteDemon

Ale żeby chociaż nazwisko zmieniła! xD Tupet tej pani nie ma chyba granic :p

Miałam identyczne wrażenia po niedawnym seansie, skojarzenia nasuwają się absolutnie same i aż mnie zdumiewa, że nikt tej całej James zwyczajnie do sądu o plagiat nie pozwał xp
Już pomijam że poziom jej warsztatu pisarskiego dorównuje Stephenie Meyer, nic więc dziwnego że i Edzio ją inspirował xp

ocenił(a) film na 10
Rejka

A no nie ma granic^^. Ale jak ona czuje biznes.

ocenił(a) film na 9
WhiteDemon

Dokładnie tak. Szkoda że jeszcze imion nie dała takich samych;)

Heh widziałem "Sekretarkę" przed "Mrocznym rycerzem". Od tego filmu Maggie ma u mnie sporego plusa i również jej grą w Batmanie trochę się rozczarowałem;) Nie to że zagrała źle, tylko że nie pokazała nic nadzwyczajnego.

Rzadko się z kimś zgadzam w 100% ;)

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 7
WhiteDemon

50 twarzy Greya to może się schować. Wpadłam przypadkiem na ten film. Jest taki dziwny, inny, że wciągał od początku oglądania, te wszystkie sceny takie dziwne:) ale jakie zakończenie! No jestem pod wrażeniem tego filmu

ocenił(a) film na 8
WhiteDemon

Widziałam ten film w 2011 i po przeczytaniu książki 50 Twarzy Greya też pomyślałam, że to jest zerżnięte z tego filmu. Tylko że Sekretarka jest mądrym i zmysłowym filmem, a 50 Twarzy Greya... no, każdy wie, jakie jest.

ocenił(a) film na 4
WhiteDemon

Film ma klimat. Tego odmówić mu nie można. Ale poza tym traktuje o marginalnym (mam nadzieję) zjawisku zaliczanym do odchyleń zachowań seksualnych. Można traktować jako ciekawostkę. Gorzej, że nastały obecnie czasy wręcz lansujące wszelkie odchylenia i dewiacje w sferze zarówno seksu jak i uczuć. "Nienormalne" zachowania ludzi, którzy zdecydowanie odstają od reszty społeczeństwa. Dwa typy z zaburzoną osobowością i tyle w temacie. Reżyser, żeby to dobrze sprzedać musiał użyć sporej dawki perwersji.

ocenił(a) film na 7
LOcean

e tam...

ocenił(a) film na 8
WhiteDemon

Zjawiskowa sztuka kochania - 8/10 !!!

ocenił(a) film na 8
WhiteDemon

Seans po latach. Film się nie zestarzał, Ba! Oglądając go wczoraj miałem dokładnie to samo wrażenie że autorka 50 twarzy Greya tak mocno inspirowała się tym filmem że nawet nie zmieniła nazwiska głównego bohatera + już wiem dlaczego kiedyś uważałem że Maggie Gyllenhaal jest całkiem ładna (druga połowa filmu <3). To nie jest film dla każdego, jest tu pełno dziwactw ale ja to kupuje. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones